Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Lyžařské kurzy

9. 3. 2023 / Akce / Lea Doudová

V letošním roce opět proběhly základní lyžařské kurzy na českých horách.

V lednu odjeli do Jedlové (Deštné v Orlických horách) žáci tercie a sekundy. Po pololetních prázdninách následovaly Horní Mísečky, kde se na dvou kurzech vystřídaly třídy 2.C a V5.G s 3.A a 4.A. První březnový týden zakončila sérii lyžařských kurzů třída 2.B v Říčkách v Orlických horách.

 

 

Krátký report z kurzu 2.C a V5.G od Kristýny Kolmanové

Lyžařský výcvik V5.G a 2.C

V sobotu 4. února, ještě s pololetním vysvědčením v ruce, vyrazili žáci tříd V5.G a 2.C na oblíbený týdenní lyžařský výcvik. V krkonošských Horních Mísečkách je uvítalo příznivé počasí a hory sněhu, o jakých se jim nesnilo.

Lyžovali i snowboardovali na sjezdovkách Medvědína a Svatého Petra, ale také běžkovali, a to na sto let osvědčené trase ve stopách Hanče a Vrbaty.

Mnozí stáli na prkénkách poprvé, tak jen doufejme, že ne naposledy.

 ,,Výcvik" zahrnoval také dobrovolnou pěší túru, které se zúčastnila většina kurzu: výpravu pro noční sovy za kometou na Medvědín a pro ranní ptáčata za východem slunce na tutéž horu.

 Z Krkonoš zmizeli doslova v mlze a bez smrtelných úrazů se vrátili zpátky do lavic.