Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Středoškolský atletický pohár

23. 10. 2022 / Akce / Lea Doudová

Okres, kraj i republika s účastí našich dívek.

 

Ve středu 21. září jsme společně s DDM Tábor pořádali okresní kolo SAPu. Protože na stadionu probíhal retoping, závody se konaly ve Veselí nad Lužnicí. Dívky naší školy skončily na druhém místě za Obchodní akademií Tábor se ztrátou 221 bodů. Chlapci obsadili třetí místo za Střední průmyslovou školou a Obchodní akademií.

Krajské kolo jsme uspořádali 6. října již na táborském stadionu. Družstvu dívek se tentokrát podařilo o 69 bodů porazit Obchodní akademii. Tím si zajistily postup na republikové kolo, které se po šesti letech vrátilo na stadion do Břeclavi.

Zprávu z republikového kola sepsali: Anna Borová, Eva Šiková a Tereza Hurtová

Ve středu 12.10. jsme se zúčastnily republikového finále Středoškolského atletického poháru. Jelikož se tento rok republikové finále konalo v Břeclavi, započaly  jsme cestu společně s paní učitelkou Doudovou už v úterý ráno. Ve středu nás čekaly závody, kde jsme statečně bojovaly s ostatními studentkami škol, které stejně jako my zvítězily v krajských kolech. Své výkony jsme s nimi poměřily v disciplínách 60 m, 200 m, 800 m, skok vysoký, skok daleký, vrh koulí a na závěr štafeta 4x200 m. I přes to, že padly skvělé výkony, tak to bohužel na medaili nestačilo. To však nestálo v cestě tomu, abychom si to společně užily až do posledních chvil, i když hlavně zpáteční cesta vlakem nešla podle plánu.

 

Družstvu dívek ve složení A. Borová, B. Hesová, T. Hurtová, D. Kotalíková, M. Mácová, K. Müllerová, Z. Plachá, A. Rypáčková, S. Říhová, B. Svátková a E. Šiková  gratulujeme k výkonům a děkujeme za reprezentaci školy.