Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Podzimní vytrvalecká paráda – part 2

20. 10. 2022 / Akce / Jiří Černý

Týden po vítězstvích na okresním kole v přespolním běhu vyrazila naše výprava vytrvalců a vytrvalkyň na krajské pokračování do Jindřichova Hradce.

Počasí, to byla opět podzimní pecka, no prostě koncert barev. Na dívky čekala 3 kilometrová trať v krásném prostředí místního parku, ovšem celá trať je již tradičně rozložena do monotónních oválů, takže krom těla dostává zabrat hlavně psychika. Totéž čekalo i na chlapce, a to v celkové délce pěti kilometrů.

Na těchto závodech je už vybraná společnost výtečných závodníků a závodnic, jako příklad uveďme borce a borkyně v běžeckém lyžování z Vimperku nebo domácí vytrvaleckou partu či sporťáky z gymnázia z Českých Budějovic. První již tradičně odstartovala děvčata a ihned po startu nastal ten pravý pekelný závodní mumraj, který ještě některé závodnice vystupňovaly do ostřejšího tempa, aby měly na závodní trati více místa a klidu. Běžkařský tým z vimperského sportovního gymnázia si běžel svůj vlastní závod a všech šest dívek obsadilo prvních šest míst. Zajímalo by mě, jaké jídlo dostávají ve školní jídelně. Každopádně velké uznání a respekt soupeřkám za předvedené výkony.

Nu a jak si vedla naše děvčata? Opravdu skvěle. Síla tohoto nově poskládaného týmu je ve vzájemné vyrovnanosti výkonů a také v nádherné, až přímo ladné, oku lahodící technice běhu. Škoda, že se nehodnotí i estetický dojem. No, a když k tomu ještě přidáme to pověstné sportovní srdíčko, tak tady máme skvělé 2. místo.

A teď k našim chlapcům. Už od startu se hoši drželi v popředí a zvládali akceptovat zrychlování už tak ostrého tempa. Zároveň si dokázali dobře rozložit síly, aby jim v závěru takzvaně nedošlo. Prostě běželi rychle a zároveň hlavou – klobouk dolů. Podobně jako u děvčat má tento chlapecký tým příkladnou morálku a výkonnostní vyrovnanost. Celkové 2. místo mezi družstvy hovoří za vše. Navíc David Korous ze 4. B byl stříbrný mezi jednotlivci. Prostě trojnásobná jindřichohradecká podzimní paráda. O den později jsme se dozvěděli, že vítězná děvčata z Vimperku se nebudou účastnit republikového finále ve Žďáru nad Sázavou, a tak tato milá reprezentační povinnost připadla našim děvčatům. Tak uvidíme, co se stane do třetice.

Sečteno a podtrženo: skvělé výsledky, skvělý tým a především skvělí mladí lidé, se kterými je radost pobýt. Děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy.