Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Podzimní paráda v duchu zlatavých listů a zlatých výkonů

 -
Fotogalerie1
6. 10. 2022 / Akce / Jiří Černý

Na den přesně (5. 10.) se po roce sešli středoškoláci a středoškolačky z táborského okresu, aby poměřili svou fyzickou připravenost v přespolním běhu. Pořadatelé opět nezklamali a připravili pro vytrvalce nádherné podzimní počasí.

No prostě  Babí léto Deluxe a pastva pro oči všech romantiků.

První do závodu odstartovaly dívky a čekala na ně 2,4 kilometrů dlouhá a zároveň členitá trať. Náš šestičlenný tým odhodlaných vytrvalkyň byl namixován ze zkušených běžkyň a zároveň z nových tváří, kdy ani děvčata nevěděla, co od sebe očekávat a jak v konkurenci obstojí. Náš dívčí tým vletěl do závodu jako Tornádo Lou s Calamity Jane a i bez několika loňských opor si celý závod podmanil. V řeči čísel tj. v konkurenci 28 závodnic vyhrála Zita Plachá (V7G), Eliška Čápová z oktávy byla třetí, Nikola Korousová z 2. C doběhla čtvrtá, Nela Pekařová z V6G obsadila šesté místo, Anička Vybíralová (V8G) skončila na 11. místě a Linda Jírovcová (3.C) byla dvanáctá. Děvčata tak svými výkony vzbudila uznání všech přihlížejících a zaslouženě vyhrála soutěž týmů a postoupila na krajské kolo do Jindřichova Hradce. Navíc to byl nejpůvabnější tým celého závodu (viz fotečka).

Hoši se vydali na trať dlouhou 4,2 kilometrů hned po doběhu dívek. Soustředěné tváře 50 junáků na startu slibovaly svižný závod a vyrovnanou podívanou. Tým našich chlapců byl také namixován ze zkušených matadorů a nových tváří. Stejně jako děvčata, tak i naši borci předvedli, že na sobě poctivě makají a jsou příkladnými bojovníky. Mezi jednotlivci obsadil David Korous ze 4. B druhé místo a vyrovnaná umístění v první desítce dalších členů našeho týmů znamenala, že naši chlapci vyhráli soutěž družstev a pojednou také na krajské kolo do Jindřichova Hradce.

Jak stručně charakterizovat tyto dva týmy, které tak pěkně reprezentovaly naši školu. Napadá mě jediné, a to je 4xS neboli sympatičtí, spolehliví, se sportovním srdcem. Gratulujeme a děkujeme vám.

 -
Fotogalerie1