Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Ať žije sport a turistika!

 -
Fotogalerie1
20. 9. 2022 / Akce

Na začátku září, hned první celý týden školy, vyrazili všechny maturitní ročníky na sportovně-turistický kurz, takzvaný “sporťák”. Ne každý vyrážel s velkou chutí do tohoto týdne plného sportovních a turistických aktivit. I přes počáteční deštík se však každému zvedla nálada, když jsme dorazili do kempu v Nové Peci, kde jsme byli ubytovaní.

 

Když jsme se zabydleli v našich chatkách, vyrazili jsme na první procházku ke Klápě a vrátili se zrovna na výbornou večeři. Na večerní poradě jsme se dozvěděli, jak bude kurz probíhat. Každý den jsme měli na výběr z několika scénářů, sami jsme si určili, kterou aktivitu bychom chtěli který den vykonávat a v jakém rozsahu. Ve výběru byl celodenní pěší nebo cyklistický výlet, lanový park, katamarány na Lipně, půldenní pěší nebo cyklovýlet,nebo sporty v táboře, ty se skládali ze střelby z luku, kuše a vzduchovky. V plánu bylo i houbaření, které se ale nakonec přeměnilo na jízdu v kánoích na Lipně, a původně plánovaný půldenní výlet na lodích byl nakonec i uskutečněn.Každá třída měla i rovnou naordinovaný den na kánoích, kdy sjeli 4 jezy na Vltavě, protékající Českým Krumlovem.

 

Všechny dny byly zaplněné pestrými aktivitami, nikdo se rozhodně nenudil a o flákání se také nedá mluvit. Postupně nás začaly bolet svaly, ale to nám nezabránilo v poznávání krás Šumavy. Půldenní vycházky byly například okolo Olšiny, kde jsme mohli pozorovat místní rozmanitou přírodu. Cyklisté vyjížděli směrem k plešskému jezeru, stejně tak si tam naplánovali cestu turisté. Odvážlivci se v lanovém parku dostali až do 16m nad zemí, nebo si mohli vyzkoušet být kapitánem na katamaránu a pokusit se se svou posádkou ovládat veškeré plachty a provázky; a co jich katamarán má! Některé krumlovské jezy nás také řádně potrápili a tak jsme se vraceli alespoň z části mokří. To však nebylo nic oproti tomu, co si krumlovské počasí vymyslelo na oktávu - kroupy. Nejhorší počasí nás pak čekalo poslední den našich aktivit, to nám však nevadilo a vydali jsme se na poslední dobrodružství. Všichni zmoklí, někteří bez zážitků z výhledu, kvůli vysoké oblačnosti, jsme se sešli poslední den v klubovně. Po krátkém shrnutí celého kurzu jsme si mohli opéct buřty na ohni. Už nás, příjemně unavené, čekala jen cesta domů.

 

Věřím, že celý kurz byl velice povedený a užili jsme si ho plnými doušky i vzhledem k tomu, že šlo o poslední takovou akci, co nás na téhle škole čeká. Doufám, že se nikdo neurazí, když za všechny účastníky z řad čtvrtých ročníků poděkuji všem kantorům, co s námi tento intenzivní týden strávili. Vážíme si toho, že jste pro nás program připravili, děkujeme!

 

Barbora Ranglová, 6.A

 -
Fotogalerie1