Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Postup do národního kola ekologické olympiády

30. 4. 2022 / Akce / Pavla Trčková

Naše škola byla pořadatelem krajského kola 27. ročníku Ekologické olympiády středoškoláků. Tříčlenný tým, který reprezentoval GPdC, byl velmi úspěšný a vybojoval si postup do národního kola této týmové soutěže. 

Krajské kolo EO se konalo, jako tradičně, když spolupracujeme na organizaci této soutěže s jejím garantem, kterým je ČSOP, v Blatnici - v areálu ZVaS, který naši studenti znají z ekologických kurzů. 

Soutěže se zúčastnílo 11 týmů z 9 středních škol Jihočeského kraje. 

Naše gymnázium reprezentoval tým ve složení Barbora Novotná, Vanda Kovářová a Antonín Pech. 

Ve čtvrtek večer si soutěžící vyslechli přednášky na téma obnova krajiny, což bylo téma letošního ročníku EO. V pátek ráno začala vlastní soutěž. Nejprve týmy řešily 3 testy zaměřené na obecná ekologická témata i téma aktuálního ročníku a následně vyrazili všichni soutěžící na stezku s devíti stanovišti obsazenými odbornými lektory (většinou pedagogy nebo studenty PřF JU).  Soutěž končila večerní obhajobou domácích prací jednotlivých týmů. 

Náš mladý tým studentů osmiletého gymnázia se umístil na krásném třetím místě a začátkem června bude reprezentovat naši školu i Jihočeský kraj a národním kole této soutěže. 

Gratulujeme a držíme palce!