Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Aprílový florbalový turnájek aneb nestárnoucí Ninja želvy

6. 4. 2022 / Akce / Jiří Černý

Po dvouleté pandemické odmlce se opět uskutečnil florbalový turnaj pro naše středoškoláky z 1. a 2. ročníků. Tento tradiční vánoční florbalový turnaj byl již dvakrát ze známých důvodů zrušen, ale nakonec lepšící se situace umožnila jeho realizaci letos na jaře.

Po dvouleté pandemické odmlce se opět uskutečnil florbalový turnaj pro naše středoškoláky z 1. a 2. ročníků. Tento tradiční vánoční florbalový turnaj byl již dvakrát ze známých důvodů zrušen, ale nakonec lepšící se situace umožnila jeho realizaci letos na jaře. Dnem D se tak stal první dubnový den, a tak letošní turnaj nazývejme jako „Aprílový“. Do akce naskočilo, a díky za to, všech 8 tříd, které se činily jak na hřišti, tak v hledišti a prokázaly velkou nápaditost při tvorbě týmových kostýmů, fanouškovských transparentů a pokřiků.

Turnajové zápasy nabídly pozoruhodné sportovní momenty a mnohdy i vyrovnaná dramatická klání. Atraktivnost celého turnaje byla umocněna průběhem zápasů ve finálové skupině, kdy do posledního utkání nebylo jasné, jak to na medailových pozicích vlastně dopadne. Jménem všech přihlížejících děkujeme za toto napínavé divácké vzrušení.   

Celkovým vítězem aprílového turnaje se stal tým NINJA ŽELVY z 2. B. Kdo si myslel, že tato bojovná parta vedená japonským válečníkem Mistrem Třískou (na naší škole vyučuje pod iniciály P. N. především lingvistickému umění), patří do starého železa, tak ten se šeredně mýlil. Na druhém místě skončil tým HRVATSKA z V6.G. Tým vedený nehrající kapitánkou Martinič Slukičovou neprohrál stejně jako vítězná parta ani jeden zápas, ale o stříbrné příčce rozhodlo horší skóre party od Jadranu. Bronz získali temperamentní AJVONINY NABÍJEČI (recipročně energii nabíjela svému týmu neúnavně hecující třídní učitelka Ivona Vesecká).

Toliko stručně charakteristika aprílového florbalového turnaje z pohledu sportovní výkonnosti. Podstatnější je, že se celý turnaj nesl v přátelské atmosféře a i vypjaté herní situace ustáli všichni borci a borkyně s grácií a lehkostí.

Děkujeme všem týmům, fanouškům, rozhodčím, dýdžejům, hosteskám a asistentkám za to, jak k této sportovní akci přistoupili a zpříjemnili nám všem páteční aprílové dopoledne.