Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Okresní kolo základních škol v basketbalu

29. 3. 2022 / Akce / Jiří Černý

Dne 28. 3. se uskutečnilo okresní kolo v basketbalu žáků 8. a 9. tříd. Pořadatelství turnaje pod vysokými koši se ujala naše škola, a tak naše tělocvična po určité odmlce zase ožila naplno sportem. Prostě sportovní šrumec na palubovce a divácký šrumec v hledišti – a tak to má být.

Do akce se přihlásilo celkem devět škol, a tak nás čekal dlouhý basketbalový den, ve kterém všechny týmy předváděly pozoruhodné sportovní nasazení. Naše družstvo, poskládané ze sporťáků z V4G a dvou junáků z V3G, si vyzkoušelo atmosféru basketbalového školního turnaje poprvé. Na sehrání nezbylo moc času, a tak nebylo jasné, zdali snaha, fyzička a obecná sportovní průprava našich borců bude dostačující na nějaké to pěkné umístění. No a povedlo se. Naši hoši prohráli ve své skupině pouze jedno utkání, a to navíc s budoucím vítězem celého turnaje – ZŠ Husova. Hra vítězného týmu byla postavena na mimořádném individuálním výkonu táborského Michaela Jordana, jistého Marka Volfa. Pokud se bude vše vyvíjet podle předpokladů, určitě ještě o Markovi uslyšíme.

Naši hoši se zápas od zápasu stále lépe sehrávali, stupňovali nasazení a obětavost a zbylé zápasy zaslouženě vyhráli. V zápase o 3. místo si poradili s týmem ze Sezimova Ústí a bronzový zápas ovládli 12:2 a obsadil pěkné 3. místo.

Děkujeme našim chlapců nejen za krásný výsledek, ale především za týmovou soudržnost a sportovní zápal, který nám předvedli. Velký dík patří Karlovi Žateckému z 2. B, který naprosto excelentně zvládnul roli rozhodčího. Další dík míří k zapisovatelskému stolku, kde si slečny ze 4. C perfektně plnily své pracovní povinnosti a ještě navíc svým půvabem a šarmem ozdobily toto pondělní sportovní setkání.