Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

BRONZOVÉ ÚTERÝ ALIAS FLORBALISTÉ NA MEDAILOVÉ VLNĚ

16. 2. 2022 / Akce / Jiří Černý

Naši úspěšní florbalisté ze SUBTERRA CUPU rozehráli další florbalovou akci, tentokrát pod záštitou AŠSK. Turnaj se konal 15. 2. ve sportovní hale TJ MAS Sezimovo Ústí.

Naši úspěšní florbalisté ze SUBTERRA CUPU rozehráli další florbalovou akci, tentokrát pod záštitou AŠSK. Turnaj se konal 15. 2. ve sportovní hale TJ MAS Sezimovo Ústí a zúčastnilo se ho celkem 11 škol z táborského okresu. Systém turnaje byl klasický, tj. rozlosování do dvou skupin, relativně hodně zápasů, ale taky krátký herní čas – pouze 12 minut hrubého, kde o vítězi a poraženém rozhodují maličkosti – nějaká ta herní minela, pár nevyužitých příležitostí a čas letí zatraceně rychle.

Naši junáci opět předvedli velmi kvalitní florbalové řemeslo, ale tentokrát to v zakončení tak nelepilo, jak by si přáli. Prohra o jeden gól s táborskou obchodní akademií znamenala druhé místo ve skupině a boj o celkové třetí místo s florbalisty Gymnázia Soběslav. V utkání o bronz byl náš tým herně nápaditější, vyzrálejší, měl převahu, ale chyběl klid a někdy i štěstí při zakončení, a jak už to tak ve sportu bývá, přišlo na řadu otřepané „nedáš, dostaneš“. Soběslav vedla 1:0, času málo a nervozita se stupňuje. Naštěstí i tady došlo na sportovní happy end, protože pár vteřin před koncem naši junáci zaslouženě vyrovnali a šlo se na samostatné nájezdy (okusovači nehtů si přišli na své). Pro mě, jako už pamětníka to bylo takové malé Nagano, protože se naši hoši chytili kolem ramen a jako jeden muž sledovali, jak náš Adam Smrž své soupeře vychytal. Následovala zasloužená spontánní radost a díky za ní.

Namlsáni úspěchem z postupu na národní finále v SUBTERRA CUPU je teď možná někdo trochu zklamaný, že to tady na Sezimáku bylo „jenom“ třetí místo, ale hoši věřte mi, že tým, který takhle odmaká všechny zápasy, nevypustí žádný souboj, skvěle mezi sebou komunikuje a ještě baví diváky svou florbalovou šikovností, by neměl být zklamaný. Máte skvělou partu a další hezké sportovní zážitky a vzpomínky na vás čekají.

Palec nahoru, klobouček dolu a velké poděkování.