Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Digidetox

22. 10. 2021 / Akce / Eva Kotrčková

Na konci října 2021 se studenti prvních a druhých ročníků dočkali seminářů na velmi aktuální téma lakonicky nazvané "digidetox". Co si však pod tím máme představit?

V době covidové, kdy jsme trávili a stále trávíme u obrazovek počítačů, notebooků a chytrých telefonů více času, než je zdrávo, je na místě se zastavit a popřemýšlet o tom, jak pobyt v online světě zefektivnit a ozdravit. A právě o tom byly interaktivní semináře Karolíny Presové, zakladatelky neziskové organizace Replug me. Více o organizaci zde

Studenti se zamýšleli nad tím, jak dlouho a čím tráví svůj čas na sociálních sítích, co všechno o sobě do éteru vysílají a hlavně jak si mohou své soukromí chránit. Karolína Presová promlouvala ke studentům jejich jazykem a dokázala si hned získat jejich pozornost. Dala nám nahlédnout také do zákulisí tvůrců sociálních sítí a pregnantně popsala výhody i nevýhody virtuálního profilu uživatele, který na základě naší činnosti online o nás vzniká. Věděli jste, že třeba i tak hloupoučká aplikace, jako je baterka v telefonu, automaticky sbírá údaje o naší poloze, pokud jí tuto funkci cíleně nezakážeme? A už jste odložili mobilní telefony alespoň na noc daleko od ložnice?

Semináře se mohly uskutečnit díky podpoře dotačního programu města Tábor - Tábor, zdravé město. Děkujeme a doufáme, že i my se začneme ve virtuálním prostoru chovat o něco zdravěji.