Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Okresní kolo středoškoláků v basketbalu

17. 11. 2021 / Akce / Jiří Černý

Dne 16. 11. se uskutečnilo okresní kolo v basketbalu středních škol. Již tradičně se tento turnaj pod vysokými koši konal v tělocvičně našeho gymnázia.

Do akce se přihlásilo celkem devět škol, a tak nás čekal dlouhý basketbalový den, ve kterém všechny týmy předváděly maximální nasazení. Naši chlapci ve všech zápasech prokázali vysokou herní kvalitu a řada akcí měla punc české chytrosti a oku lahodící lehkosti. Už ve skupině se v podstatě hrálo předčasné finále, kde naši basketbalisté podlehli v dramatickém utkání 10 : 11 výběru táborské průmyslovky. Je to sport a v něm mnohdy rozhodují maličkosti a vrtkavá paní štěstěna. Nicméně velký respekt před oběma týmy – byla to krásná sportovní podívaná. Zbylé zápasy už náš basketbalový tým s přehledem vyhrál a obsadil pěkné 3. místo.

Děkujeme našim borcům za pěkný sportovní zážitek, rozhodčím za jejich odvahu a korektnost a třem spolupracovníkům zapisovatelům ze 4. C, kteří významně přispěli k hladkému průběhu turnaje.