Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Velký florbalový pátek v Soběslavi

15. 11. 2021 / Akce / Jiří Černý

Očekávanou sportovní akcí bylo okresní kolo celostátního florbalového SUBTERRA CUPU, které se konalo v pátek 12. 11. v soběslavské sportovní hale.

Tento turnaj můžeme směle nazvat „dva v jednom“, protože na jednom místě probíhá turnaj dívek a chlapců, a tak máme možnost pozorovat pestrá herní pojetí a pozoruhodné individuální a kolektivní výkony. A proto, že dámy májí přednost, tak se nejdříve zaměřme, jak si vedly dívky. Naše florbalistky se do všech zápasů pustily s velkým nadšením, zápalem pro hru a udivovaly ohromným fyzickým nasazením. K tomu navíc vytvořily fantastický fanouškovský kotel při zápasech našich chlapců. Opravdu velké DÍKY. Nakonec tento tým složený převážně z nových tváří vyválčil pěkné třetí místo a ukázal, že je velkým příslibem do budoucna.

A teď k chlapcům. S velkým uznáním k soupeřům a s veškerou objektivností k předvedeným výkonům, musím, a to velmi rád napsat, že naši florbalisti byli nejlepší tým turnaje. Chlapcům se povedlo přetavit své skvělé individuální dovednosti a neuvěřitelné fyzické nasazení do úžasného týmového výkonu. Výsledkem toho byly pohledné akce, krásné góly a čistá technická hra našich borců. Prostě hoši hráli parádní florbal a zaslouženě celý turnaj vyhráli a postoupili do krajského kola.   

 

Velké poděkování našim florbalistkám a florbalistům za skvělou reprezentaci školy.