Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Našim vytrvalcům to běhalo a cinkalo

6. 10. 2021 / Akce / Jiří Černý

Po dvouleté odmlce se opět sešli příznivci vytrvalostních běhů, aby otestovali svoje fyzické schopnosti a psychickou odolnost. Stalo se již tradicí, že termín okresního přeboru v přespolním běhu je směřován na začátek října (letos to bylo konkrétně 5. 10.) a musíme vyseknou poklonu organizátorům závodu nejen za přípravu trati, ale především za načasování skvělého počasí, které můžeme bez přehánění nazvat Babí léto Deluxe.

První do závodu odstartovaly dívky a čekala na ně 2,3 kilometrů dlouhá a zároveň členitá trať. Náš šestičlenný tým odhodlaných vytrvalkyň byl namixován z běžkyň z orienťáku, z atletiky a z triatlonu, a tak očekávání nějakého slibného výsledku byla na místě. Naše dívky v letěly do závodu jako japonská fujavice a celý závod si podmanily. Stručně a suše napsáno – v konkurenci 34 závodnic patřilo prvních šest míst našim děvčatům. Eliška Říhová z V8G celý závod vyhrála, stříbrná skončila Barbora Hesová z 3. B. a bronzovou příčku obsadila Nela Pekařová z V5G. O další tři místa se podělily Zita Plachá, Anička Kosobudová a Eliška Čápová. Děvčata tak svými výkony vzbudila uznání všech přihlížejících a zaslouženě vyhrála soutěž týmů a postoupila na krajské kolo do Jindřichova Hradce.

Hoši se vydali na trať dlouhou 3,7 kilometrů hned po doběhu dívek. Soustředěné tváře 56 junáků na startu slibovaly svižný závod a vyrovnanou podívanou. Tempa závodu se ujal náš David Korous z 3. B a s přehledem celý závod vyhrál. Na skvělém 8. místě se umístil Ondra Vokoun z V5G. Mezi družstvy obsadil náš první tým 4. místo a druhému týmu patří 6. příčka. Nutno dodat, že naše týmy byly poskládány převážně z nováčků, kteří se poprvé seznamovali s nástrahami tratě a se závodní atmosférou těchto závodů. Pokud si odnášejí příjemný pocit z poctivě odvedené práce a učarovala jim atmosféra závodu, budeme rádi, když budou takto vzorně reprezentovat naší školu i příští rok.

Velká gratulace, uznání a poděkování patří všem našim přespolním reprezentantům.