Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Jak nevypustit duši

12. 5. 2021 / Akce / Eva Kotrčková

V prvním květnovém týdnu se tři třídy třetích ročníků zúčastnily webináře Nevypusť duši od stejnojmenné organizace. Studenti se tak zamysleli nad důležitým tématem duševního zdraví a mohli sdílet své zkušenosti s odborníky. Průběh webináře přiblížila jedna z jeho přímých účastnic v následující zprávě. Ta také vyšla v týdeníku Táborsko.

Více o projektu zde

Jak nevypustit duši

Minulý týden se všechny třídy třetích ročníků v rámci výchovného poradenství zúčastnily webináře Nevypusť duši, který byl zaměřený na duševní zdraví. Kromě žáků se workshopu účastnili i třídní učitelé, pro které byl seminář také přínosný. Ať už z lidské, tak učitelské stránky. Celý webinář se konal pod záštitou stejnojmenné organizace, která se zaměřuje především na osvětu a prevenci, co se týče duševního zdraví. Této besedy jsme se mohli účastnit díky našemu školnímu Nadačnímu fondu, jelikož veškeré poplatky spojené s přednáškou byly hrazeny právě z něj.

Hned na začátku jsme anonymně odpovídali na pár otázek.  Měli jsme zhodnotit naši péči o duševní zdraví a úroveň stresu. Na základě toho vznikla každé třídě taková malá statistika, z níž žáci zjistili, jak na tom vůbec jsou. Následně jsme se měli vžít do našeho nového imaginárního spolužáka Edy. Snažili jsme se vymyslet, proč je ve stresu, a dát mu nějaké rady a tipy, co právě proti stresu pomáhá třeba nám, případně kdo by mu mohl pomoci.

Celými třemi hodinami nás prováděli dva studenti psychologie. Dozvěděli jsme se něco nového o stresu a duševním zdraví, ale především jsme si připomněli zásady psychohygieny. Obdrželi jsme hned několik užitečných tipů, které se týkaly nejen školy a učení, ale třeba i toho, jak tuto náročnou dobu zvládat. Vyzkoušeli jsme si i krátkou meditaci, při které jsme se soustředili jen na náš dech. Na závěr jsme se dozvěděli, kam se můžeme obrátit, když nám nebude psychicky dobře.

Tento webinář byl přínosný pro všechny z nás. Studenti si chválili hlavně vstřícný přístup přednášejících, ale i třídní učitelé si toho ze semináře spoustu odnesli. Sice nás mrzelo, že jsme se workshopu nemohli účastnit ve škole, ale i tak jsme si z něj odnesli spoustu poznatků.

Barbora Soukupová, V7G