Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Obrovský úspěch v České lingvistické olympiádě

 -
Fotogalerie1
5. 5. 2021 / Akce / Veronika Smetanová

Huehuetla tepehua, svahilština, malajština, rapanuiština, ngalština, kharijština, … To jsou jen některé z jazyků, které se objevily ve školním a regionálním kole letošního ročníku České lingvistické olympiády.

Tato soutěž, jež je spoluorganizována Filozofickou a Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy, sestává ze školního, regionálního a ústředního kola a účastní se jí každoročně na 800 soutěžících. Čtyři nejúspěšnější se posléze kvalifikují na Mezinárodní lingvistickou olympiádu (International Linguistics Olympiad).
V jednotlivých úkolech se soutěžící snaží nejen na základě znalostí jazykových rovin (fonetiky, fonologie, morfologie, syntaxe, …), ale hlavně logickým a kreativním myšlením odvodit různá gramatická pravidla, a přeložit tak zadaný text.


Ani naši studenti se náročných úkolů ani obtíží spojených s distanční formou soutěže nezalekli a aktivně se do soutěže zapojili. A nebyla to marná snaha! V obrovské konkurenci se do regionálního kola probojovaly Pavla Joštová z kvinty a Barbora Nováková z oktávy. Bára svým výkonem dosáhla na krásné 80. místo a Pavla obsadila úžasné 10. místo, a postoupila tak do ústředního celostátního kola.


K úspěchu oběma děvčatům gratulujeme a Pavle držíme pěsti a přejeme hodně úspěchů, pevné nervy a jasnou mysl v ústředním kole!

 -
Fotogalerie1