Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Do Jordána pro Jordán

15. 3. 2021 / Akce

Do Jordána pro Jordán!

Přijmi výzvu a podpoř domácí Hospic Jordán v Táboře

#pomocprojordán

Milí kolegové, přátelé a všichni, kteří máte srdce na pravém místě!

Potřební z charitativních center, jako je domácí hospic Jordán, se vlivem koronavirové krize brzy mohou ocitnout bez finančních prostředků na provoz, a tak ztratit poslední jistoty, nutnou péči, pocit důstojného odcházení. Lékaři, sestry i ošetřovatelé pro nás všechny v dnešní době dělají maximum.Pojďme výzvou “Do Jordána pro Jordán” navázat na jejich poslání a přispět na dobrou věc.

Krok 1: Najdi někoho, kdo přijme tvou výzvu “Do Jordána pro Jordán”, a nabídni mu za její splnění libovolný obnos, který posléze doputuje na transparentní účet hospicu. Jinými slovy: jeden koná, druhý to platí (ovšem hospicu). Ne každý přitom musí hned po krk do Jordána - stačí jakákoli snaha, třeba i symbolická, fantazii se meze nekladou!

 
Krok 2: Zdokumentujte a inspirujte další. Vyfoťte splnění výzvy a s hashtagem #pomocprojordán šiřte na sociálních sítích, ať je nás co nejvíc a částka na účtu stoupá.

 

Krok 3: A je to doma! Pošlete dohodnutou částku na transparentní účet domácího hospicu Jordán: možnosti podpory zde se vzkazem pro příjemce: Do Jordána pro Jordán.


A je hotovo! Tělo se možná zchladí, ale na duši to zahřeje.

Rozhovor s Miroslavem Velíkem pro ranní vysílání Českého rozhlasu České Budějovice si můžete poslechnout:zde

Reportáž Jana Kopřivy pro Český rozhlas je dostupná: zde

Reportáž Jana Kopřivy z posledního ponoru v úterý 1. června 2021 najdete v archivu Českého rozhlasu České Budějovice: zde