Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Z České republiky do Řecka jedním kliknutím

 -
Fotogalerie1
18. 2. 2021 / Akce / Miroslav Velík

Projekt Erasmus+ City Walls jede dál v online formě. Virtuálním hostitelem bylo tentokrát řecké město Velo. Své dojmy ze setkání shrnula Barbora Soukupová.

Po minulém setkání ve Španělsku předalo Toledo štafetu řeckému městu Velo. V Itálii se studenti zabývali středověkými opevněními, v Táboře jsme se věnovali hlavně Železné oponě a Velo se zaměřilo na psychologické hranice.

Pro účely projektu Erasmus City Walls opět vznikly webové stránky, kde jsme se dozvěděli spoustu informací o řecké kultuře a kuchyni. Nalezli jsme tam nejen zajímavosti o hradech v Korintu a Hexamilionově zdi, zhlédnout jsme mohli i videa ukazující nám řecké tance.

Během dvou dnů se projektu zúčastnilo hned pět studentů z Gymnázia Pierra de Coubertina. V pondělí, 18. ledna, se opět rozběhl dvoudenní maraton psaní textů a seznamování. O půl desáté ráno se zapnuly webkamery a pod vedením Stanislasa Cottona začali studenti znovu tvořit krátké texty. Nejprve zahraničním posluchačům popisovali svůj výhled z okna, a navazujíc na tradici z minulých setkání, tvořili krátké texty obsahující několik spolu nesouvisejících slov.

Úterý začalo lekcí řeckého jazyka pro všechny studenty. Dále jsme se ve třech workshopech, které trvaly vždy hodinu a půl, věnovali hranicím mezi lidmi. Druhou videokonferenci nejprve provázely technické problémy. Kvůli tomu jsme toho nestihli tolik, jako ostatní skupiny. I tak jsme si navzájem popsali naše oblíbená jídla a vytvořili krátké texty pojednávající o lásce. I když se kamery v půl páté vypnuly, dále jsme pracovali na svých textech a upravovali je, abychom je později mohli poslat dramaturgovi Cottonovi.

Tradiční ukončení proběhlo jako vždy v pátek dopoledne. Při posledním řeckém videohovoru se sešla spousta studentů i učitelů. S blížícím se posledním setkáním ve Francii rostl nejen stres, ale i problémy. Možná právě kvůli tomu bylo rozloučení tentokrát zmatené. Ale ani to nám nezkazilo celkový dojem z námi prožitých konferencí na začátku týdne. Za námi už jsou téměř všechna setkání a zbývá nám jen to poslední ve francouzském městě Metz, které je už za rohem.

 -
Fotogalerie1