Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Táborská Eurolyra 2020 ONLINE

8. 12. 2020 / Akce

Letošní rok byl plný nečekaných zvratů a překvapení - a to nejen pro učitele a žáky ve škole, ale i pro spoustu mimoškolních akcí, které tzv. covidová doba bohužel také poznamenala. Ani Táborská Eurolyra a její letošní 6. ročník koronavirovému prokletí neunikly, nicméně postavily se mu čelem a se ctí: letos byla recitační přehlídka uspořádána online.

Díky virtuálnímu setkání tak nepřišli zkrátka recitátoři, jejich učitelé ani porota. Tradiční prosincové pondělí, tentokrát 7.12.2020, bylo - trochu netradičně odpoledne- tedy věnováno recitaci prozaických, básnických i dramatických textů v podání žáků několika škol, včetně recitátorů z našeho gymnázia, ale třeba také ze ZŠ Husova Tábor, ZŠ Curieových v Praze, Gymnázia v Třeboni, Českých Budějovicích, Prahy či Žďáru nad Sázavou a dalších.

Vzhledem k vynucené změně formátu soutěže přistoupili organizátoři soutěže i ke změně hodnocení výkonů: recitátoři nezískávali body, ani nepostupovali do druhého kola, nicméně získali zpětnou vazbu od poroty za své výkony a na závěr porotci také vyhlásili trojici tří „nej" z každé kategorie a jazyka, bez ohledu na pořadí. Možná i díky menší dávce stresu se tak letošní recitační přehlídka „online“ nesla (navzdory všem překážkám, které nám covidová omezení připravila) ve velmi uvolněném, přátelském a pozitivním duchu, což ocenili účinkující, porotci a samozřejmě i organizátoři. 

Některé věci se ovšem nemění, a tak i letos vybraní recitátoři získali krásné ceny a upomínkové předměty, které do soutěže věnovali sponzoři, mj. Jihočeský kraj, Město Tábor, nakladatelství Argo a Baobab, Americké centrum v Praze či Agregaduría de Educación de la Embajada de España v Praze. Za to, že se letošní Táborská Eurolyra vydařila, musíme poděkovat všem, kteří se na její realizaci podíleli, a nezbývá než věřit, že tuto milou recitační tradici ani příští rok nic nepřekazí a nezhatí.

Petra Nagyová