Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Prima a sekunda na sádkách v Táboře

13. 9. 2020 / Akce / Pavla Trčková

Studenti primy a sekundy se zúčastnili environmentálního programu, který byl připraven v areálu sádek rodinné společnosti Štičí líheň -  ESOX Tábor ve spolupráci s Fakultou rybářství a ochrany vod JČU

Iniciátorem této exkurze byl absolvent našeho gymnázia - Olda Pecha, který v červnu přišel s nabídkou možnosti takové exkurze. Olda - současný student 5. ročníku FROV JČU byl také hlavním organizátorem exkurze a našim žákům se ochotně věnoval. 

Kromě povídání o chovu a zpracování ryb (s malou a příjemnou příměsí historie Tábora a sádek v Táboře) se děti také měly možnost podívat do mikroskopů, mohly se pomazlit s "americkými" raky, vyzkoušet si na modelu, jak se chová říční niva při povodních, seznámit se s vnitřní anatomií ryby a ochutnat vynikající kapří hranolky. 

Asi největší úspěch měla vodní část exkurze - hra "rybičky rybičky rybáři jedou" ovšem v rybářských "prsačkách" se saky a kesery. :-).

Na akci byl přítomen i děkan fakulty (FROV JČU) - Prof. ing. Pavel Kozák, Ph.D., se kterým jsme projednali možnosti další spolupráce našeho gymnázia s fakultou. 

Jedinou chybičkou na kráse celé akce byla skutečnost, že děti se bavily víc, než jsme čekali a původně plánované dvě hodiny na exkurzi rozhodně nestačily. Situaci se podařílo vedení školy operativně vyřešit, pedagogický dozor se vyměnil a exkurze se ze dvou hodin prodloužila na tři. Nikdo z dětí ani dospělých se ani chvilku nenudil. 

 

Děkujeme pořadatelům akce za příjemný program pátečního dopoledne a těšíme se na další spolupráci. 

Kabinet biologie GPdC Tábor.