Domů
Menu

Sportovní kurz čtvrtých ročníků

 -
Fotogalerie15
12. 9. 2019 / Akce / Lea Doudová

V neděli 8. září se čtvrté ročníky táborského gymnázia sešli okolo deváté hodiny na vlakovém nádraží v Táboře. Díky přímému expresu vypravenému k uctění výročí památky pádu Železné opony jsme přijeli až do Nové Pece.

Do kempu jsme dorazili chvíli po poledni. Ubytovali jsme se a vydali se na krátkou procházku po okolí. Povečeřeli jsme a zalehli do spacáků.

V pondělí ráno nás přivítal déšť. My se opět z Nové Pece svezli až na zastávku Ovesná a odtud Medvědí stezkou vystoupali mezi skalními útvary na Jelení vrchy. Odpočinuli jsme si v malé hospůdce, odkud jsme lehce prokřehlí vyrazili po dvou partách zpět do chatek.

Dne 10. 9. 2019 se vydala první skupina do Českého Krumlova. Na programu dne bylo překonání úseku Vltavy skrz Český Krumlov. V kempu Vltavan jsme si zapůjčili kanoe a ostatní nezbytné vybavení a vypluli jsme. Před prvním jezem jsme si osvěžili ovládání plavidla. Ovšem další osvěžení následovalo přímo pod prvním jezem. Díky velkému množství vody v řece se lodě zalévaly, čímž se stávaly neovladatelnými a překlápěly se. Po vylití hektolitrů vody jsme pokračovali v naší plavbě. Slunce svítilo, ptáci zpívali, zkrátka bylo úžasně. Před druhým jezem jsme zastavili a pozorovali skupinu lodí před námi. Po zjištění, že jez dal předcházející skupině zabrat, rozhodli jsme jez přetáhnout. Bylo to o poznání jistější. Zbylé dva byly relativně bez problémů. Příjemným zpestřením plavby byly lehké peřeje. V kempu U Trojice naše vodní putování skončilo a vyhledali jsme ve městě něco k utišení nejhoršího hladu. Do našeho kempu jsme se vrátili akorát na večeři.

Dne 10. září se naše osmičlenná skupina spolu s panem Černým a paní Loudínovou vydala na cyklistický výlet na Plešné jezero. Počasí nám přálo a my si mohli užít krásy Šumavy. Cesta započala v Nové Peci a vedla přes Stožec zpět do našeho tábora. I přes to, že všichni vyšli ze své komfortní zóny a vydali své maximum, zejména pan Černý, který v lese nechal duši (a to doslova), panoramata za to opravdu stála.

Třetí den sportovního kurzu jsme prověřili své schopnosti v lanovém parku. Většině z nás se podařilo překonat svůj strach. Po několika hodinách šplhání v korunách stromů jsme se přesunuli do nedalekého kempu, kde na nás čekalo mnoho vodních aktivit. Vyzkoušeli jsme si plachtění na katamaránu, jízdu na paddleboardu a projeli jsme se motorovým člunem po Lipně. Někteří z nás se i vykoupali, ať už dobrovolně, či nikoliv. Ač byl den velmi náročný, všichni jsme to úspěšně zvládli.

Čtvrtý den sportovního kurzu jsme vyrazili na inline bruslích ze Stožce zpět do Nové Pece. Cyklostezka, která se nacházela v lese a byla mnohokrát zkřížena železničními přejezdy, byla náročnější, než se zdála. Výhledy a prostředí, kterým jsme projížděli, byly k nezaplacení. Nálada v celém družstvu byla skvělá i přes to, že vlnitý terén způsobil nejedno odřené koleno a únavu mnoha z nás. Výlet bychom si však stejně zopakovali.

Dne 11. 9. jsme absolvovali program s krycím názvem „Sporty v táboře“. Za těmito slovy se skrývala střelba z luku, ze vzduchovky a malý „biatlon“. Při cvičných střelbách jsme mimo jiné otestovali nové vzduchovky s optikou. Ovšem některým ani to nepomohlo. Střelba z luku byla o poznání snadnější. Na metrový terč se míří lépe než na decimetrového panáčka. Po vyzkoušení si zbraní následoval již zmíněný „biatlon“. Spočíval v jízdě na kole po okruhu kombinujícím jak asfalt, tak i náročnější terén s kořeny a dřevěnou lávkou. Po odjetí jednoho okruhu přišla na řadu střelba ze vzduchovky i z luku. Střely, které minuly cíl, byly ohodnoceny trestnými body. Žádná trestná kolečka nebyla. Biatlonu se účastnily dva týmy. „Kubatým“ se umístil na prvním místě jak ve střelbě, tak i v celkovém čase. Ale i druhý „Kájatým“ předvedl skvělé sportovní výkony. Všichni jsme si to moc užili.

Poslední sportovní den jsme se opět rozdělili na různé aktivity. Zbývající třída ověřila své vodácké schopnosti na Vltavě. Ostatní si vybírali mezi inline bruslemi, koly, katamarány a sporty v táboře. Sportovní kurz jsme zakončili táborákem. Teď už jen domů, do tepla, do sucha!

Z deníků studentů

 -
Fotogalerie15