Domů
Menu
Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Krajské kolo Ekologické olympiády v Blatnici

23. 4. 2017 / Akce

Naše škola se každý třetí rok podílí na organizačním zabezpečení krajského kola soutěže středoškoláků – Ekologická olympiáda. Letošní 22. ročník vyšel opět na nás a konal se v Blatnici u Mladé Vožice od čtvrtka 20. 4. do soboty 22. 4. 2017.

Ekologická olympiáda je soutěž tříčlenných družstev. Zahrnuje teorii v podobě testů, úkoly v přírodě na stezce s tematicky zaměřenými stanovišti a obhajobu domácí práce.

Naši školu v letošním roce reprezentovaly dva týmy – bratři Jakub a Jan Hesovi z 2. B, které doplnil Petr Douda ze septimy (tým GPdC 1) a bratři Martin a Tomáš Hánovi z 1. C se spolužákem Zdeňkem Macháčkem (tým GPdC 2).

Ekologická olympiáda není zdaleka jen soutěž, účastníci se v průběhu tří dnů naučí mnoho nového a setkají se s odborníky z biologické fakulty Jihočeské univerzity. Obvyklou a velmi oblíbenou atrakcí bývá např. odchyt a kroužkování ptáků.

Po Hajnici u Třeboně a Hradcích u Vrábče se olympiáda do Blatnice vrátí na svůj 25. ročník v roce 2020.

 

Pavla Trčková a Eliška Turecká
organizátorky KK EO 2017