Domů
Menu

Akce

Ve škole i mimo školu organizujeme aktivity pro naše studenty.

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
Fotogalerie10

 

 

 

Aktivity organizované vyučujícími dvojjazyčné sekce přispívají k pohodové atmosféře v rámci celé školy. Mezi tradiční akce patří Dny Frankofonie a Mardi Gras. Žáci nedvojjazyčných tříd jsou vždy vítanými hosty!

 

Mardi Gras 2018

Zastesklo se nám po masopustním veselí, tak jsme si ho ještě v úterý 27. února připomněli. Studenti a učitelé jako by někam zmizeli, a místo toho se to na chodbách gymnázia hemžilo pohádkovými a filmovými postavami, návštěvníky z Ruska a dalších zemí, sportovci i zástupci různých povolání. Mohli jste tu potkat svatební průvod, ale i být přepadeni lupiči či dostat pokutu. Ze všech tříd voněly palačinky různých barev i tvarů, jak si to žádá francouzská, a vlastně už i naše tradice Mardi gras.

Frankofonie 2018

Mluveným slovem, písní a činohrou oslavili 28. března všichni ti, kteří propadli kráse francouzského jazyka, každoroční Dny frankofonie. Hlavní část programu ozdobilo vystoupení sboru pěvců 1.A, po kterém následovalo divadelní představení školního francouzského souboru. Poté vystoupili sólisté z 1.A a 2.A a nakonec školní francouzský pěvecký sbor. Zkrátka nepřišli ani tvůrci kaligramů, kteří obdrželi v závěru programu hodnotné ceny. Doufáme, že si všichni účastníci oslavy užili, a věříme, že se u nich příští rok opět sejdeme.

 

Frankofonie 2018 - pěvecké vystoupení

Nikola Koubová, 4.C

V malé tělocvičně, kde se konalo zakončení celého dne se nejdříve představila 1.A v doprovodu učitelů a všichni společně zazpívali L’Oiseau et l’enfant. Potom všichni účastníci frankofonie společně zazpívali k česko-francouzským narozeninám panu Velíkovi a Lemonnierovi . Celá akce se samozřejmě neobešla bez narozeninového dortu. Dále vystoupila Andrea Dvořáková s Barborou Stejskalovou z 1.A s písničkou Je l’aime à mourir (v česku  známá pod názvem Zamilovaná) a Sébastien Trpák s Klaudií Kmentovou s písničkou La Lettre. Nakonec se představil „Le zbor de Gimpl“, který pod vedením pana Brocala celý den vydařeně završil.

Sekce na vlnách

Vystoupení pěveckého sboru francouzského sboru v rámci festivalu Bonjour Budějovice, který pořádá ve dnech 
6. 11. - 20. 11. 2018 Francouzská aliance České Budějovice, neunikl pozornosti médií. V rozhovoru s organizátorkou festivalu pro Rádio Praha zazní slova chvály na hudebníky a zpěváky, kteří tvoří jádro pěveckého sboru francouzské sekce. Díky za vaše vystoupení.

Rozhovor s Laura Odin, ředitelkou Francouzské Aliance České Budějovice

 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
 -
Fotogalerie10