Facebook Gymnázium Tábor Instagram Gymnázium Tábor Youtube kanál Gymnázia Pierra de Coubertina Padlet GPdC – prezentace studentských prací a úkolů zejména z distanční výuky

Novinky a akce

STŘÍBRNÁ STŘEDA A ZLATÝ ČTVRTEK ANEB ADVENT PODLE FLORBALISTŮ

27. 11. 2023 / Akce / Jiří Černý
V minulém týdnu se v táborském okresu naplno rozjely florbalové turnaje středních škol a naši chlapci dali o sobě vědět.

Stávka

20. 11. 2023 / Akce / Petr Nývlt
Informace ke stávce 27. listopadu 2023 Vážení rodiče, studentky, studenti, víc jak 80 % zaměstnanců se připojuje ke stávce (všichni nepedagogičtí pracovníci). Škola není schopná zajistit svůj provoz a bude v pondělí 27. listopadu zavřena. Děkujeme za pochopení.

2. ročník volejbalového turnaje „O pohár hejtmana jihočeského kraje“

16. 11. 2023 / Akce / Zuzana Šmídová
 Ve středu 15. 11. 2023 se uskutečnil 2. ročník okresního kola volejbalového turnaje mixů (3 + 3) středních škol.

Úspěch ve FYZIKÁLNÍM NÁBOJI

13. 11. 2023 / Akce / Eva Novotná
V pátek 3. 11. 2023 se konala mezinárodní soutěž Fyzikální náboj. Družstvo ve složení Vojtěch Kodad, Pavel Tesařík, Abdunazar Saidov, Karel Voborník  (septima) a Vojtěch Břečka (oktáva) obsadilo v soutěži Fyzikální náboj (kategorie Senior)  7. místo mezi účastníky z České republiky (ze 44 družstev) a 33. místo mezi soutěžícími z celého světa (163 družstev).

Krajské kolo ve volejbale dívek

1. 11. 2023 / Akce / Zuzana Šmídová
V úterý 24. 10. 2023 se konalo krajské kolo ve volejbalu dívek v Jindřichově Hradci. Náš tým si vybojoval postup prvenstvím v okresním kole, které proběhlo na jaře. Bohužel mezitím odmaturovala téměř polovina družstva a tak jsme jely v nové, výrazně omlazené sestavě. V Hradci na nás čekalo dalších pět postupujících. Děvčata statečně bojovala a ve velmi silné konkurenci a vyrovnaných zápasech obsadila krásné 3.

Okresní kolo středoškoláků v basketbalu

18. 10. 2023 / Akce / Jiří Černý
Dne 17. 10. se uskutečnilo okresní kolo v basketbalu středních škol. Celý turnaj se odehrál v táborské hale Mír za účasti 11 škol.

Na návštěvě u Bodamského jezera

16. 10. 2023 / Akce / Veronika Smetanová
Po více než půlroční pauze jsme se opět setkali s našimi novými německými kamarády, tentokrát v Kostnici. Program v nádherném městě na březích Bodamského jezera byl opravdu velkorysý. Poznali jsme nejen naše partnerské město, ale zavítali jsme například i do hlavního města spolkové země Baden-Württemberg, do Stuttgartu, měli jsme možnost zavítat do manufaktury na výrobu čokoládových specialit ve švýcarském ...

Podzimní vytrvalecká radost – part 2

11. 10. 2023 / Akce / Jiří Černý
Necelý týden po vítězstvích na okresním kole v přespolním běhu vyrazila naše výprava vytrvalců a vytrvalkyň na krajské pokračování do Jindřichova Hradce.

Středoškolský atletický pohár

5. 10. 2023 / Akce / Zuzana Šmídová
Ve středu 20.9. se konalo okresní kolo středoškolského atletického poháru družstev. Počasí nemohlo být lepší a k vidění byly kvalitní výkony. Jen technika s námi nechtěla spolupracovat, a tak se závody prodloužily. Družstvo chlapců se v silné konkurenci neztratilo a skončilo na 3. místě, tým dívek skončil druhý a postoupil do krajského kola, které se uskutečnilo o necelý týden později.

Podzimní vytrvalecká radost

4. 10. 2023 / Akce / Jiří Černý
Začátek října patří již tradičně okresním vytrvaleckým závodům. Dne 4. 10. se sešli středoškoláci a středoškolačky z táborského okresu, aby poměřili svou fyzickou zdatnost a psychickou odolnost. Pořadatelé opět nezklamali a připravili pro vytrvalce nádherné podzimní počasí.

Jazykové kurzy pro veřejnost na GPdC Tábor 2023/2024

3. 10. 2023 / Akce / Petr Nývlt
V letošním roce pořádáme níže uvedené jazykové kurzy...

Fyzika přírody na MFF UK

27. 9. 2023 / Akce / Eva Novotná
V pondělí 18. 9. se družstvo Poháru vědy zúčastnilo cyklu přednášek a workshopů FYZIKA PŘÍRODY na MFF UK.  Dozvěděli jsem se, jak se provádí astronomická pozorování, proč se někdy nevyplní předpověď počasí, ale i tajemství zemětřesení nebo vakua.

Lipno - sportovní kurz

19. 9. 2023 / Akce / Lea Doudová
V neděli 10. 9. se zhruba 100 studentů čtvrtých ročníků přesunulo na týdenní sportovní kurz do Nové Pece. V nabídce byly tradičně katamarány, lanový park, cyklo, inline i pěší výlety, kanoe, kajaky i padleboardy, střelba ze vzduchovky a luku. Každý měl možnost si vybrat aktivity, které mu jsou blízké. Navíc celý týden přálo počasí a to se hned lépe sportuje.