Domů
Menu

Akce

Přebor v orientačním běhu 2017

29. 6. 2017 / Akce
Výsledky orientačního běhu, který se konal 28. 6. 2017 na Kozím Hrádku naleznete zde

Program k Mezinárodnímu dni čistého ovzduší v Lomu Svatá Anna v Měšicích

10. 6. 2017 / Akce
Na 10. června letošního roku si žáci sekundy – Sára Dilmaghani, Natálie Karlíková, Diana Kučerová, Ondřej Marek a Matěj Novák – připravili ve spolupráci se zástupkyní ředitele Gymnázia Pierra de Coubertina Mgr. Hanou Chotovinskou program k Mezinárodnímu dni čistého ovzduší. Zaměřili se především na CO2 a to nejen v současnosti, ale také z historického pohledu.

Robot „Medvědátor“ na 11. ročníku konference StreTech

8. 6. 2017 / Akce
Dne 7. června 2017 se dvojice Vít Janda a Jan Říha s paní profesorkou Veronikou Burdovou zúčastnila 11. ročníku konference StreTech (Středoškolská technika) na ČVUT v Praze. Naše dvojice předváděla robota s názvem „Medvědátor“. Úkolem robota je projet bludištěm, najít plyšového medvěda a dovézt ho zpět na startovní pozici. Robot je postaven na Arduino Nano a je ovládán pomocí bluetooth.

Vesmírný den na TGM

26. 5. 2017 / Akce / Vít Janda
Náměstí TGM v Táboře se ve čtvrtek 25. května stalo zázemím pro Vesmírný den, kde si nejen děti, ale i dospělí mohli vyzkoušet zajímavé pokusy, simulátor stavu beztíže, surf simulátor nebo navštívit mobilní planetárium. Celá akce byla uskutečněna v rámci programu Vesmírný Tábor 2017, který organizuje Milan Halousek z České kosmické kanceláře ve spolupráci sMěstem Tábor.

Krajské kolo Ekologické olympiády v Blatnici

23. 4. 2017 / Akce / Pavla Trčková, Eliška Turecká
Naše škola se každý třetí rok podílí na organizačním zabezpečení krajského kola soutěže středoškoláků – Ekologická olympiáda. Letošní 22. ročník vyšel opět na nás a konal se v Blatnici u Mladé Vožice od čtvrtka 20. 4. do soboty 22. 4. 2017.

Francouzská delegace na GPdC

22. 4. 2017 / Akce
V pátek, 21. dubna 2017 navštívila naši školu francouzská delegace ze školského úřadu z francouzského Nantes v doprovodu se zástupci KÚ OŠMT. Po krátké besedě s vedením školy školy následovala diskuze se studenty tříd 5. A a 6. A směrovaná k francouzskému vzdělávacímu systému.

Beseda s ornitologem Petrem Veselým

8. 2. 2017 / Akce / J. Kabíček
V rámci volitelného předmětu Biologie živočichů se dne 7. února se na Gymnáziu Pierra de Coubertina konala beseda s RNDr. Petrem Veselým, Ph.D. Tématem bezmála dvouhodinové přednášky byl „Soukromý život ptáků“. „Přirozenost každého tvora je se nedružit,“ tak zněla jedna z prvních vět českého ornitologa z PřF JU v Českých Budějovicích.